Marek Jelínek
   
www.teamgym.cz
Úvodní strana
Výsledky závodů
Články
O TeamGymu
Oddíly
Systém soutěží TeamGym Junior
Termínová listina
Galerie
Literatura, výuka
Partneři
Mapa serveru


TeamGym \ .. \ Hlavní město Praha \ USK FTVS \ Členové \ Marek Jelínek

Mára dostal k 23 narozeninám
novou čepici a moc se radoval
Mára se narodil 15.6. 1975 na Vysočině v malém městečku Humpolec (pivo Bernard) při narození vážil 3.40 kg a měřil 46 cm. Porod proběhl normálně matka i chlapec byli téměř zdrávi, chlapcovi chyběla ručička. Vyřídilo se to ihned v porodnici, chlapečkův starší bratr Vilém (7.6.1973) měl naštěstí 3 a tak Márovi jednu dal. Vyrůstal až do svých 3 let spokojeně mezi slípkami a ovcemi až do toho osudného dne kdy komunističtí energetici zjistili, že jeho tatínek pracující v místní vodní elektrárně po nocích brzdí ručně lopatky Kaplanovy turbíny a tím okrádá stát o nemalý díl elektřiny. A jako disidenta jej propustili na hodinu.

Rodiče se i s chlapci přestěhovali do Prahy kde po ročních tahanicích získali překrásný byt na sídlišti Jižní město. Zprvu je udivovalo kolik mají sousedů a trošku jim vadilo, že strop balkonu na kterém mají umístěnou králičí farmu a záhon na pěstování zeleniny prosakuje. Brzo si zvykli.

Malý Mára nyní již 4 letý si při stavbě své nové školky (akce Z) uvědomil, že být zedníkem jest jeho posláním. Rodiče mu koupili hladítko a zednickou lžíci a chlapec byl veselý od rána do večera. Na základní školu se dostal bez problémů (nebyly přijímací zkoušky). Ve druhá třídě nastal další zlom v jeho životě dostal první 1 a přihlásil se do gymnastického oddílu Rudá hvězda. Zjistil, že není tak hloupý, přestože mu spolužáci přezdívali "Malto" a kozelce v Rudé hvězdě metal jako nikdo druhý.

"Začal si věřit" a po absolvování 10 letí základní školy se přihlásil na gymnázium. Při přijímacím řízení uspěl mimořádně i proto, že pí. Ředitelce slíbil opravu drolící se zdi v místnosti stravovacího zařízení, po pěti letech svůj první melouch dokončil a byl připuštěn k maturitní zkoušce. Po té se Mára přihlásil na vysokou školu přesněji FTVS UK. Kandidoval na funkci školní topič, ale díky chybě v počítači byl zapsán jako řádný student v oboru tělesná výchova a sport. Studium této školy je sice 4 leté, ale Mára již pátým rokem bojuje se školní byrokracií. Nyní má nový sen - chtěl by se stát doktorem.

Mára dělá nový sport, nosí
závodně hole za Komerční banku


 

 Rychlé hledání
» podrobné hledání
 Další strany
Členové
»  Jiří Fiřt
»  Sabina Fiřtová
»  Gabriel Guevara
»  Daniela Hromádková
»  Jan Chrudimský
»  Simona Matušková
»  [Marek Jelínek]
»  Petra Portelová
»  Vít Kašpar
»  Klára Slavíková
»  David Potužník
»  Katka Fialová
»  Jan Žižka
»  Klára Vodičková
»  Jan Oprchal
»  Tereza Pavličková
»  Pavel Zita
»  Ivana Sluková
»  Radka Bičišťová