TeamGym - www.teamgym.cz  4.5.2007 

Gloxi v Grazu
 | 29. dubna - Graz, Rakousko |
 
O víkendu 29.dubna se naše družstvo dívek do 16.let zúčastnilo závodu v rakouském Grazu.

Cesta autem trvala asi 4,5 hodiny a tělocvičnu jsme našly bez problému. Byl to menší závod,ale musím říct, že byl skvěle zorganizovaný. V konečné fázi závodilo 8 družstev. Převládaly mix-teamy a výborné bylo družstvo z Grazu, které by se mělo zúčastnit i květnového MČR v Praze (dle informací šéftrenéra). Mezi stěžejní prvky těchto teamů na trampolíně patřila dvojná salta, vruty o 540º, přemety 180º + 540º, na akrobacii např. salto+rondát+flik+toporné 360º. Naše družstvo se v juniorské kat. umístilo na 1.místě zhruba z dvou bodovým náskokem na místo druhé. Vybavení tělocvičny odpovídalo lepším závodům u nás. Velmi mě zaujala hlavně organizace závodu s ohledem na omezený počet rozhodčích. Od 9 h do 10,30 h bylo volné rozcvičení. Poté začalo organizované rozcvičení podiových skladeb a hned na to závod. Dále rozcvičení na akrobacii a trampolíně a následoval vlastní závod. Výborné to bylo hlavně z důvodu, že závodníci nemuseli čekat několik hodin po rozcvičení na závod, tak, jak to bývá zvykem na našich závodech ! Byl tak čas na oběd, dotazy k podiovým skladbám, závodníci byli na akrobacii i trampolíně koncentrovanější – bylo to fakt super. Z pozice diváka to bylo rozložené na statickou a dynamickou část závodu a lehce se sledovaly výkonnostní rozdíly mezi jednotlivými družstvy.

Já jsem rozhodovala podiové skladby a trampolínu. Co se týče skladeb, tak u seniorského družstva byla znát účast trenérky na semináři
se „Švédem“ v Brně. Jinak si osobně myslím, že úroveň podiových skladeb u nás je o malinko lepší-jsou dynamičtější a nápaditější. Akrobacie a trampolína na mě velký dojem neudělaly. Skákaly se prvky, které byly obtížné,ale nebyly technicky zvládnuté. Např. na trampolíně min. 2 pády v sérii. Všichni rozhodčí, s kterými jsem se setkala byly naprosto nezaujatí a podporovaly myšlenku závodu fair-play. Na trampolíně mě překvapilo (částečně i na pod.skladbách), že po odcvičení každého družstva se zdůvodňovali srážky, popř. se komentovali výkony. To mělo za následek, že jsem se vždy lišily maximálně o 0,4 b. Samotný závod končil před třetí hodinou. Medaile ani ceny jsme neobdržely, ale na pohárech se rozhodně nešetřilo !!!!

Po loňské účasti ve Schwanenstadtu musím konstatovat, že zahraniční závody jsou opravdu skvělá zkušenost jak pro závodníky, tak trenéry. Náklady na závod, cestu a pojištění jsou únosné a rozhodně nejsou překážkou pro účast i ostatních družstev.


Soubor ke stažení: Výsledková listina (pdf)
Eva Jungmanová, Gloxi club Jihlava