Články
   
www.teamgym.cz
Úvodní strana
Výsledky závodů
Články
O TeamGymu
Oddíly
Systém soutěží TeamGym Junior
Termínová listina
Galerie
Literatura, výuka
Partneři
Mapa serveru


TeamGym \ Články

Co s článkem:   odeslat emailem     připravit pro tisk
 
Dvoudenní teamgymový maraton v Trutnově
  20.5.2012 
 | Trutnov 5. - 6. 5. 2012 |
 
Účastníci letošního Mistrovství ČR TeamGym se letos sjeli 5. a 6. května do Trutnova, kde je čekala moderní sportovní hala, milí a vstřícní organizátoři, důkladně připravená sportoviště, kamera přenášející celé MČR on-line, vtipný moderátor :) a tolik potřební zdravotníci.

Těch naše družstvo bohužel muselo využit před závodem hned 2x. Infarktovou situaci jsme zažívali, když těsně před závodem si zranila kotník jedna z našich skokanek. Naše náhradnice pak rychle musela nacvičit pro ni zatím netrénovanou pozici v pódiové skladbě a vzápětí přišlo zranění další skokanky :(. Kombinační schopnosti našich trenérů pro sestavení nových skokanských řad dostaly opravdu zabrat :).

Letošní MČR proběhlo s mezinárodní účastí - přijely seniorské ženy z německého Fürthu, již tradičně mužský juniorský tým Trefoil z Estonska a seniorský mix Trivin z Ruska. Početní diváci v bouřící hale úžasně povzbuzovali všechny závodící týmy. Nejvyššími známkami v kategoriích bojujících o postup na ME, a to 15.650 bodu, ocenili rozhodčí tumble v provedení seniorských žen TJ Bohemians Praha a trampolínu ruského seniorského mixu Trivin.

Letošní Mistrovství Evropy TG se uskuteční v říjnu v dánském Aarhusu a vítězstvím ve svých kategoriích a překročením stanovené bodové hranice si účast zajistily juniorky ze Sokola Příbram, teprve nedávno takticky sestavený seniorský mix tým BOPO Třebíč a seniorky TJ Bohemians Praha. Všem třem týmům gratulujeme!

V neděli potom probíhaly závody třech početně obsazených juniorských kategorií. Škoda jen, že do seniorského závodního věku vydrží tak málo závodníků a týmů (v seniorské mužské kategorii nezávodilo žádné družstvo, senior mix jedno družstvo, senior ženy družstva 3).

Zřejmě by stálo za to zveřejňovat rozpisy závodů, zvláště již v červnu začínajícího Českého poháru TG i v němčině a angličtině, aby seniorské týmy měly ve svých kategoriích vůbec s kým soutěžit. Účast zahraničních družstev by rozhodně připravované pohárové závody nejen pro české závodní týmy, ale i pro diváky výrazně oživila.

Trutnovským organizátorům velký dík za výbornou organizaci letošního MČR!

L. Opočenská
TJ Bohemians Praha

Galerie je zde.


kategorie: Články

 

 Rychlé hledání
» podrobné hledání