Co s článkem:   odeslat emailem     připravit pro tisk

Výsledky Mistrovství ČR TeamGym a TeamGym Junior 2007
  28.5.2007
 | 26. - 27. 5. 2007, Praha |

Poslední květnový víkend se v Praze odehrálo Mistrovství České republiky TeamGym a TeamGym Junior.

Senior

V soutěži podle mezinárodních pravidel uhájilo titul Mistra České republiky družstvo KSG Moravské Slavie Brno a to především díky vysoké známce na pohybové skladbě. Vyšší známky na akrobacii a trampolíně, ovšem nejslabší pohybová skladba odsunula družstvo Gym Clubu Reda na druhou pozici. Na třetím místě se s těsným rozdílem 0.1 bodu umístělo družstvou SportGymnasium Dornbirn ze sousedního Rakouska. Čtvrtá příčka připadla TJ Sokolu Praha Dejvice I.
Vrchní rozhodčí: pohybová skladba - Rosa Dvoracek, akrobacie - Zuzana Uhrová, trampolína - Eva Veverková

Junior I

Osm družstev bojovalo o titul v nejmladší kategorii Junior I. Zlaté medaile nakonec putují do družstva z Třebíče, které obdrželo nejvyšší známku na pohybové skladbě. Jen desetina bodu posunula na druhé místo klub GK Sokol Opava. Třetí příčku obsadil Sokol Kroměříž s nejvyšší známkou na trampolíně. Nejvyšší známku na akrobacii a čtvrté místo získal klub Gymstar Praha, který je v této soutěži nováčkem - první soutěž absolvoval v březnu tohoto roku. Dále se umístili: TJ Lokomotiva Trutnov, Flik-Flak Plzeň, SK Gymsport Praha a SK Kamenice.
Vrchní rozhodčí: pohybová skladba - Rosa Dvoracek, akrobacie - Zuzana Uhrová, trampolína - Michal Mlýnek

Junior II

Největší boj se strhl v kategorii Junior II mezi tradičními rivaly KSG Moravská Slavia Brno a ASPV TJ Bopo Třebíč. Zatímco v loňském roce vyhrálo o pět setin bodu družstvo z Třebíče, letos tomu bylo naopak a zlato si odváží KSG Moravská Slavia Brno. Družstvo z Třebíče předvedlo výborné výkony (dokonce porazilo Brňačky na pohybové skladbě), ale 3. nepovededná série na akrobacii se jim stala osudnou. Se známkou o bod níže obsadil Sokol Kroměříž třetí místo.
Vrchní rozhodčí: pohybová skladba - Zuzana Uhrová, akrobacie - Václav Šercl, trampolína - Lenka Macháčková

Junior III

V nejstarší juniorské kategorii získal bez většího překvapení zlaté medaile mix tým z TJ Sokol Příbram s nejvyššími známkami na pohybové skladbě a akrobacii. Doufejme, že příští rok jej uvidíme soutěžit mezi seniory! S půl bodovým rozdílem obsadil druhém místo klub TJ Lokomotiva Trutnov (nejvyšší známka na trampolíně). Třetí místo a bronzové medaile zůstavají v Praze - v klubu SK Gymsport Praha.