Co s článkem:   odeslat emailem     připravit pro tisk

Mistrovství České republiky TeamGym a TeamGym Junior 2006
  5.5.2006
 | 29. - 30. 4. 2006, Brno |

Letošní mistrovství České republiky TeamGym Junior a Senior se uskutečnilo 29.-30.4.2006 v prostorách tělocvičny Moravské Slávie Brno. Více než 30 týmů (dohromady téměř 400 závodníků!) soupeřilo ve dvoudenním maratónu nejen o titul Mistra České republiky, ale i o postup na evropský šampionát v Ostravě (3.- 4. listopadu 2006). Poprvé se také soutěžilo na nářadí, které svými parametry nemá u nás obdoby! Výbornou atmosféru, kterou závody v Brně tradičně doprovází, umocnily svými náročnými výkony týmy z Říma a Moskvy: u nás nevídané akrobatické řady zakončené dvojným saltem vpřed a nebo toporným saltem vzad se šesterným obratem ocenili diváci nadšenými ovacemi.

Výsledky jednotlivých kategorií: (i samostatný článek)

TJ Sokol Brno I
Senior / Muži - v této kategorii se "sám se sebou" utkal nekompletní tým ze Sokola Brno I. Skvělými výkony nadchnul a přejme si, aby se kluci představili na letošním ME v ještě lepší formě, než tomu bylo v Dornbirnu 2004, kdy vybojovali 4. místo!

Výsledky v PDF (senior muži)

RGUFK Trivim
Senior / Mixy - s velkým přehledem zvítězil tým RGUFK Trivim z Moskvy (RUS), který za akrobacii obdržel vůbec nejvyšší známku soutěže: 8,55! Druhé místo vybojoval rovněž vynikající tým IUSN z Říma (ITA). Se značným odstupem skončil na třetím místě náš jediný zástupce v této kategorii SK UP Olomouc, který se tímto rovněž kvalifikoval na ME v Ostravě.

Výsledky v PDF (senior mix)

KSG Mor. Slavia
Senior / Ženy - v této kategorii se očekával největší souboj o dvě postupová místa na ME. Bohužel zranění jedné z klíčových závodnic v rozcvičení zhatil naděje pražského týmu Sokol Dejvice na jakékoliv umístění - během jediného týdne druhým zraněním otřesený tým předvedl pouze pohybovou skladbu, za níž však obdržel druhou nejvyšší známku mezi seniory. Velkým favoritem na postup byl tým z Vítkovic složený ze zkušených gymnastek. Díky velmi slabé pohybové skladbě a nevydařené akrobacii skončil tým na třetím, tedy nepostupovém místě! Postup si naopak překvapivě zajistili ženy Gym Clubu REDA svými výbornými výkony na akrobacii a trampolíně. Mistrem České republiky se stal tým KSG Moravská Slávia Brno, který tak tímto úspěchem a současně postupem na ME oslavil 10 let působení ve sportovní disciplíně zvané TeamGym (dříve Euroteam). Cesta k vítězství vedla přes nejvyšší známku za pohybovou skladbu 8,00 a dobrý výkon na akrobacii. Ani slabší trampolína nemohla změnit celkový výsledek.

Výsledky v PDF (senior ženy)

ASPV TJ Chropyně
Junior I
- v nejmladší kategorii si nejvyššími známkami ve všech třech disciplínách zajistil jasné vítězství tým ASPV TJ Chropyně. S odstupem vybojoval druhé místo GK Sokol Opava. Na třetí místo si po svých výkonech a shodných bodových součtech dělalo nárok BOPO Třebíč a TJ VP Frýdek-Místek. Pravidla TeamGym nakonec postrčila na bronzovou příčku dívky ze severu Moravy.

Výsledky v PDF (junior I)

TJ BOPO Třebíč A
Junior II - nejpočetněji zastoupená kategorie (11 týmů) přinesla souboj mezi BOPO Třebíč A a KSG Moravskou Slávií Brno. Brňačky získaly náskok tradičně nejvyšší známkou za pohybovou skladbu. V akrobacii oba týmy předvedly vyrovnané výkony bez velkých chyb. Na trampolíně naopak nejvyšší známkou zabodovaly dívky z Třebíče. Výsledek? Těsným rozdílem pouhých 0,05 bodu putuje mistrovský titul do města na řece Jihlavě. Třetí místo pro sebe získal tým TJ VP Frýdek-Místek.

Výsledky v PDF (junior II)

TJ BOPO Třebíč
Junior III - v kategorii "seniorů" závodících podle juniorských pravidel zvítězil tým BOPO Třebíč. O pořadí na druhém a třetím místě opět rozhodovaly pravidla platná v případě shody bodů: stříbro nakonec putuje do TJ Sokol Bedřichov a bronz do GK Sokol Opava.

Výsledky v PDF (junior III)

Fotogalerie Mistrovství České republiky TeamGym a TeamGym Junior 2006

Celý závod byl natáčen panem Jaloveckým na digitální kameru. Pokud máte o záznam zájem, kontaktujte jej na adrese: rjalovecky@seznam.cz . Ceny jsou následující: 1x DVD (jeden den) 100 Kč, 2x DVD (oba dny) 150 Kč, videokazeta (oba dny) 100 Kč. Plus poštovné.