Co s článkem:   odeslat emailem     připravit pro tisk

Eurotým Junior v rámci Festivalu sportu pro všechny
  24.7.2005
 | Olomouc 4.7.2005 |

Počátkem července proběhl v Olomouci v rámci festivalu ČASPV „prázdninový“ závod Eurotým Junior, kterého se zúčastnilo 39(!) týmů všech věkových kategorií. Krásné letní počasí sice lákalo k jiným aktivitám, ale takový už je osud „tělocvičnových“ sportů. Snad se někdy dočkáme schopného organizátora, který uspořádá podobný závod pod širým nebem!

Kategorie „mladší žactvo“:

Závod nejmladších ve znamení velkých výkonnostních rozdílů pro sebe získal dívčí tým PeF Plzeň s více než půl bodovým náskokem před druhým TJ Chropyně. Třetí místo pak vybojoval tým BOPO Třebíč.

Kategorie „starší žactvo“:

Nejpočetnější startovní pole v této kategorii (16 týmů) dávalo tušit „velkému“ závodu. Favority opět byla družstva Moravské Slávie Brno a BOPO Třebíč. Těsným rozdílem jedné desetiny a všemi známkami nad 8.0 bodů strhl vítězství na svoji stranu mix z Třebíče před dívčím týmem ze stejného oddílu. Na „bronzové“ příčce jen s odstupem 0.05 skončila Moravská Slavia!

Kategorie „dospělí - ženy“:

Souboj o první místo se lépe vydařil ženám Moravské Slávie Brno díky vyrovnaným výkonům na akrobacii a na trampolíně (8.0 a 8.0) a díky již tradičně vysoké známce za pohybovou skladbu – 8.90. Překvapením je druhé místo seniorského týmu PeF Plzeň, který o témeř jeden bod porazil zkušený tým Gym Club Reda Praha.

Kategorie „dospělí - mix“:

Všichni tři účastníci si mezi sebe zaslouženě rozdělili medaile v pořadí: 1. Moravská Slávia Brno, 2. Chomutov, 3. Mládí Brno.

Závěrem je třeba vyjádřit obdiv všem závodníkům, z nichž většina měla již za sebou několik festivalových „sportovních“ dní (únava byla znát), a rovněž rozhodčím, neboť takový počet týmů – to je opravdu nadlidský výkon (Apel na organizátory: 39 týmů v rámci jednoho dne příště raději ne!).